Flexipass nedir? Balkan Flexipass

Flexipass nedir? Balkan Flexipass

Flexipass nedir? Balkan Flexipass

Flexipass herkes tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Flexipass Balkanlarda size eşsiz imkanlar sunan ve güzel bir Balkan yolculuğu yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. PekiFlexipass nedir? Balkan Flexipass ne işe yarar?

Flexipass ile Balkanları Gezin

Flexipass yalnızca Balkan ülkelerinde geçerli olan demiryolu üzerinden seyahat kartıdır. Flexipass ile oldukça ekonomik bir şekilde demiryolları üzerinden Balkan seyahati yapabilirsiniz. Balkan Flexipass’a üye olmanız durumunda iki ay içinde istediğiniz Balkan ülkelerine tren seyahati yapabilirsiniz.

Flexipass ile Gezilebilecek Yerler

Flexipass ile ii ay boyunca eşsiz Balkan seyahatinin tadını çıkarırsınız. Balkan Flexipass ile Bulgaristan, Türkiye, Yunanistan, Bosna Hersek, Karadağ, Makedonya, Sırbistan içerisinde demiryollarını kullanarak gezebilirsiniz. Flexipass ücretlerini bilet satışı yapılan yerlerden veya TCDD ofislerinden öğrenebilirsiniz.

Flexipass kullanmak istiyorsanız öncelikle bu karta sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için de bilet satışı yapılan ofislerde size verilen kağıda istenilen bilgileri doldurmanız gerekir. Seyahat edeceğiniz zaman size verilen kağıdın ilk sayfasına seyahat edeceğiniz günü ve yeri yazmanız gerekmektedir. Ayrıca tren kalkış saatlerini de belirtmeniz gerekir.

Flexipass ile seyahat ederken bir takım kurallara uymanızda fayda vardır. Örneğin size verilen kağıda kullanım bilgilerini trene biner binmez doldurmalısınız. Trene biner binmez bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız herhangi bir ceza ödeme durumundan sizleri kurtaracaktır. Flexipass kart sayesinde pulman koltuklarda ücretsiz olarak seyahat edebilirsiniz. Yataklı ve kuşetli vagon tercih ederseniz bunlar için ek ücret ödemeniz gerekmektedir. Seyahat yapmadan önce koltuğunuzu garanti altına almak için rezervasyon yaptırmanız oldukça önemlidir. Böylece seyahatinizi garanti altına almış olursunuz ve herhangi bir gecikme yaşamazsınız.

Balkan Flexipass’ın geçerli olduğu yerler şu şekildedir;

  • TCDD
  • Bulgaristan
  • Sırbistan
  • Yunanistan
  • Makedonya
  • ATTICA Group
  • Regio Trans
  • Bosna Hersek
  • Karadağ

Balkan Flexipass kartı TCDD tarafından izin verilen gişelerden alabilirsiniz. Bunun için TCDD ile irtibata geçerek satış yapılan ofisleri öğrenebilirsiniz. Balkanlara güzel bir seyahat yapmayı düşünüyorsanız Flexipass ile bu mümkün. Hemen şimdi Flexipass kart sahibi olarak Balkan seyahatlerine başlayabilirsiniz. Flexipass kart almadan önce yazımızda bahsettiğimiz kurallara uymayı unutmayın

Paylaş

Benzer Yazılar

Vize istemeyen Baklan Ülkeleri 2020

Vize, bir ülke vatandaşının başka bir ülke sınırları içerisine dahil olmadan ilgili ülke konsolosluğundan aldığı bir belgedir. Belirli sürelerde verilir. Bunun için gideceği ülkenin kural ve kanunlarına uygun bir kişi olduğuna dair vize gerekli evrakları hazırlanır. Bu evraklar ülke konsolosluğuna teslime edilir. Uygun görülen tarihler arasında ve sürede vize onayı alınır. Vize onayı ile ilgili ülkeye giriş sağlanır.

Merhaba dünya!

WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin….

Hollanda Gezi Rehberi

Batı Avrupa’da bulunan Hollanda Karayipler’de bulunan üç adası ile de bilinen bir ülkedir. Aynı zamanda deniz seviyesinden altında bir yapısı vardır. İngilizce ’de alçak ülke anlamında ‘’Netherlands’’ şeklinde anılır. Benelüks ülkelerinden biridir. Kuzeyde ve batıda Kuzey Denizi ile komşu aynı zamanda güneyde Belçika ve doğuda Almanya ile komşu bir ülkedir. Dil olarak ile Flemenkçe konuşulur. Kendine has bir dil konuşulsa da Dünya’nın birçok ülkesinde olduğu gibi İngilizce ‘de konuşulan bir dildir.

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.